НОВИНИ

Впровадження 5G технологій. Плітки та факти

Впровадження 5G

Дата: 08.10.2022

Автор тексту

Entropia WEB Studio

Розгортання 5G з використанням надвисокочастотного радіоефіру розпалило старі побоювання з приводу ризиків випромінювання мобільних телефонів, а теорії змови про коронавірус стали останньою з них.

Хибні теорії змови про зв’язок між бездротовими мережами 5G та походження коронавірусу широко поширюються в Інтернеті. Безпідставне твердження полягає в тому, що якимсь чином радіохвилі, що використовуються для передачі 5G, або викликали вірус, або послабили імунну систему, зробивши її більш сприйнятливою до COVID-19.

Впровадження 5G. Що не так із сигналами стільникового зв’язку?

Радіація – це випромінювання енергії з джерела. Це означає, що навіть тепло, що походить від вашого тіла, вважається випромінюванням. Але деякі форми радіації можуть спричинити у вас захворювання.

Ми можемо класифікувати типи випромінювання за рівнями їхньої потужності в електромагнітному спектрі. Великі довжини хвиль із нижчою частотою менш ефективні, а менші довжини хвиль із вищими частотами ефективніші. Цей спектр ділиться на дві окремі категорії: іонізуючі та неіонізуючі.

Іонізуюче випромінювання, яке включає ультрафіолетові промені, рентгенівські промені та гамма-промені, є шкідливими формами. Енергія іонізуючого випромінювання може роз’єднувати атоми і відомо, що вона руйнує хімічні зв’язки в ДНК, що може пошкодити клітини і викликати рак. Саме тому FDA застерігає від непотрібного рентгена. Саме тому перебування на сонці може спричинити рак шкіри.

Технології 5G

Електромагнітний спектр поділяється на дві категорії: іонізуючий і неіонізуючий. Високочастотні міліметрові довжини хвиль, які, як очікується, будуть використовуватися для деяких розгортань 5G, належать до категорії неіонізуючих.

Неіонізуюче випромінювання має нижчі частоти та більшу довжину хвилі. Він не виробляє достатньо енергії, щоб розірвати хімічні зв’язки ДНК. Приклади включають радіочастотне або радіочастотне випромінювання, такі як FM-радіо, телевізійні сигнали та мобільні телефони, які використовують традиційні послуги 3G та 4G.

Мікрохвильове та міліметрове випромінювання, яке є одним із ключових блоків спектру, який використовуватиме служба 5G, також вважається неіонізуючим (як і видиме світло) і не виробляє енергію, яка безпосередньо пошкоджує клітини. Звичайні пристрої, такі як Wi-Fi-маршрутизатори, пристрої відкривання гаражних воріт, сканери системи безпеки в аеропортах та рації, використовують низькочастотні мікрохвилі.

Чи означає це, що випромінювання мобільного телефону не викликає раку?

Це складно . Деякі експерти підозрюють, що випромінювання цих пристроїв може пошкодити клітини за допомогою іншого біологічного механізму, такого як окислювальний стрес у клітинах, що призводить до запалення і, як було встановлено, викликає рак, діабет та серцево-судинні, неврологічні та легеневі захворювання. Результати тисяч досліджень, проведених протягом останніх двох десятиліть, неоднозначні. За даними Американського онкологічного товариства, у більшості опублікованих досі досліджень використання традиційного стільникового зв’язку в радіодіапазоні не було виявлено зв’язку з розвитком пухлин.

Але група визнає, що більшість цих досліджень мали значні обмеження, що залишає певні сумніви.

Тим не менш, ні Агентство з охорони навколишнього середовища, ні Національна токсикологічна програма офіційно не класифікували радіочастотне випромінювання як причину раку. Але у 2011 році Міжнародне агентство з вивчення раку Всесвітньої організації охорони здоров’я класифікувало радіочастотне випромінювання як «можливе канцерогенне для людини» після того, як дослідження показали зв’язок із певним типом пухлини головного мозку. Але агенція також визнала, що докази обмежені.

“Епідеміологічні дослідження та інші дослідження біологічних ефектів свідчать про те, що електромагнітне випромінювання може викликати рак”, – сказав Джонатан Самет, пульмонолог та епідеміолог, декан Колорадської школи громадської охорони здоров’я, який очолював комітет IARC у 2011 році. “Але вся сукупність доказів не переконлива”.

У результаті комітет було з упевненістю сказати, що мобільні телефони безпечні, але й міг сказати, що вони небезпечні. Самет сказав, що необхідні якісніші дослідження того, як неіонізуюче випромінювання, таке як радіочастотне, може викликати зміни в клітинах.

Чи дає 5G більший ризик для здоров’я людей?

Це було лише одне дослідження, так що ви не можете сказати напевно на підставі цього єдиного дослідження. Дослідники згодні з тим, що потрібні додаткові дослідження про впровадження 5G.

Побоювання з приводу 5G аналогічні побоюванням щодо 2G, 3G та 4G, ранніх поколінь бездротових послуг. Фактично, очікується, що 5G у США використовуватиме деякі з тих самих частотних діапазонів, що й попередні покоління бездротових мереж, включаючи низькі частоти 600 МГц, а також середній діапазон частот 2,5 ГГц, 3,5 ГГц та 3,7–4 2 ГГц. . Але оператори, такі як AT&T і Verizon, також орієнтуються більш високі лінії частот для 5G. FCC вже виставила на аукціон радіохвилі в діапазонах 24 ГГц та 28 ГГц. Пізніше цього року він продасть з аукціону ліцензії на діапазони 37 ГГц, 39 ГГц і 47 ГГц.

Саме цей так званий «високочастотний» спектр викликає найбільше занепокоєння, тому що він вимагатиме більш щільного розгортання радіозв’язку. Також менше досліджень щодо впливу випромінювання на ці високочастотні діапазони. Тим не менш, ці високі частоти, як і раніше, не іонізують. Як зазначалося раніше, у неіонізуючого випромінювання недостатньо енергії, щоб зруйнувати ДНК і викликати зміни в клітинах, які можуть призвести до раку.

Існують також додаткові проблеми, характерні для впровадження 5G, через надвисокочастотні міліметрові довжини хвиль, що використовуються. Оскільки сигнали, що передаються на міліметрових хвилях, обмежені по дальності і не можуть проникати через перешкоди, такі як стіни або навіть листя на деревах, для мереж, що використовують ці частоти, потрібні радіостанції в кожному міському кварталі, а не обладнання 4G, яке передає сигнали на багато миль.

Це означає, що для 5G потрібно вп’ятеро більше інфраструктури, ніж для розгортання 3G або 4G. Мало того, що буде більше радіостанцій 5G, що передають сигнали, але радіостанції повинні бути ближчими до вас.

Величезна кількість пристроїв, що передають сигнали так близько до людей, турбує активістів та законодавців, таких як член палати представників Томас Суоцці, демократ із Нью-Йорка.

“Невеликі вежі стільникового зв’язку встановлюються в житлових кварталах в безпосередній близькості від будинків по всьому моєму району”, – сказав він у листі до FCC минулого року. «Я чув, як ці антени встановлювали на ліхтарних стовпах за вікном спальні маленької дитини. Мої виборці справедливо стурбовані тим, що, якщо ця технологія виявиться небезпечною в майбутньому, здоров’я їхніх сімей і цінність їхньої власності буде наражатися на серйозний ризик».

Що каже наука про впроваждення 5G технології?

Коли справа доходить до 5G та COVID-19, докази цілком очевидні. У цих теоріях змови немає нічого.

“Це безглузда концепція”, – сказав Джон Бучер, старший науковий співробітник Національної токсикологічної програми, міжвідомчої програми охорони здоров’я та соціальних служб США, присвяченій тестуванню та оцінці речовин у навколишньому середовищі. «Щороку ви отримуєте новий штам грипу, який поширюється. Це те, що роблять віруси — мутують і переміщуються таким чином, можливо, доти, доки існує життя».

Що стосується інших проблем зі здоров’ям, то відповідь не така однозначна. Але малоймовірно, що 5G становить значний ризик.

Такі експерти, як Кеннет Фостер, професор біоінженерії в Університеті Пенсільванії, який майже 50 років вивчає вплив радіочастотної енергії на здоров’я, кажуть, що Пол та інші активісти 5G ретельно відбирали результати досліджень, які підтримують свої погляди, ігноруючи при цьому інші дослідження, які суперечать або не виявляють зв’язку між випромінюванням мобільних телефонів та небезпеками для здоров’я.

Чи безпечна послуга 5G міліметрового діапазону?

Згідно з експертними агентствами та дослідженнями, проведеними досі, немає жодних підстав припускати, що міліметрові хвилі 5G становлять значний ризик для здоров’я. Але більшість експертів кажуть, що потрібні якісніші дослідження.

За матеріалами Cnet

Створення сайтів та мобільних додатків. Веб студія Entropia м. Рівне

Більше матеріалів в блозі