Стартап з виробництва електричних морських суден на підводних крилах Navier залучив 7 млрд

Стартап з виробництва електричних морських суден на підводних крилах Navier готовий виготовити 15 повністю електричних суден на підводних крилах вже в цьому році.

Заснований двома випускниками Массачусетського технологічного інституту, стартап Navier готовий зробити справжній переворот в розумінні побудови морських суден. Розробники стверджують що експлуатаційні витрати таких кораблів знижуються на 90 відсотків. В своїй розробці компанія застосовує підводні крила, інтелектуальну систему програмного забезпечення, найсучасніші композитні матеріали.

В минулому році Navier представив перший прототип електричного судна на підводних крилах і зразу отримав замовлення на ще 15 таких зразків. Розробники завірили що до 2024 року зможуть виготовити не менше 400 одиниць своїх кораблів.

За словами представника Navier, аналогічні звичайні лотки які працюють на викопному паливі мають 15 раз вищі експлуатаційні витрати ніж їх розробка. Тому вони впевнені в фінансовому успіху новітньої компанії.

Аналіз ДНК тепер у 30 разів швидший

Університет Нового Південного Уельсу та Інститут медичних досліджень Гарвана (The University of New South Wales and the Garvan Institute of Medical) розробили новий формат комп’ютерних файлів для прискорення такого процесу як аналіз ДНК –  секвенування нанопор та покращили спеціалізоване лікування пацієнтів з раком та іншими захворюваннями.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Biotechnology, показало, що нещодавно розроблений формат SLOW5 може обробляти складне секвенування нанопор ДНК «більш ніж у 30 разів швидше», ніж попередній файловий формат, за іронією долі названий FAST5.

Нанопорове секвенування використовується для виявлення низки захворювань та допомагає медичним працівникам детально аналізувати зразки ДНК, щоб вони могли запропонувати індивідуальне лікування для хворих на рак.

Дані, отримані в результаті цього процесу, зазвичай записувалися у файлові формати FAST5, в результаті чого виходили великі файли розміром близько 1,3 терабайт, що еквівалентно приблизно 650 годин відео високої чіткості. За словами дослідників, через великий розмір комп’ютерів потрібно два тижні для обробки файлів FAST5.

Проте провідний автор та інженер з обчислювальних систем Інституту геноміки,  Гарвана Хасінда Гамаараччі сказав, що обробка даних для геному людини з використанням SLOW5 скорочується до половини дня.

Він пояснює, що, на відміну від FAST5, формат SLOW5 дозволяє виконувати паралельні обчислення, у яких кілька процесорів можуть одночасно виконувати кілька невеликих аналізів, розбитих більші, складні та повні набори даних.

“Ви можете уявити це як про спробу викопати дуже велику яму 10 людьми, але у них є лише одна лопата, яку вони мають використовувати разом. Так це було раніше з FAST5”, – сказав Гарвана Хасінда. “Але з SLOW5 кожен отримує власну лопату, і всі вони можуть копати одночасно і виконувати роботу набагато швидше.”

Формат FAST5 повільний, тому що до даних не можна звертатися паралельно. Він заснований на форматі ієрархічних даних, який був розроблений у 1990-х роках для роботи на машинах, які на той час мали лише один процесор, а не на сучасних машинах, що включають кілька процесорів.

«Ієрахічний формат даних також є універсальним, тоді як формат SLOW5 розроблений спеціально для цієї мети. Таким чином, з точки зору аналогії з копанням, ми також пропонуємо лопату, спеціально розроблену для даного типу ґрунту. І оскільки новий формат SLOW5 може бути при одночасному доступі кількох процесорів, час обробки скоротився в 30 разів».

За матеріалами
ZDnet

Впровадження 5G технологій. Плітки та факти

Розгортання 5G з використанням надвисокочастотного радіоефіру розпалило старі побоювання з приводу ризиків випромінювання мобільних телефонів, а теорії змови про коронавірус стали останньою з них.

Хибні теорії змови про зв’язок між бездротовими мережами 5G та походження коронавірусу широко поширюються в Інтернеті. Безпідставне твердження полягає в тому, що якимсь чином радіохвилі, що використовуються для передачі 5G, або викликали вірус, або послабили імунну систему, зробивши її більш сприйнятливою до COVID-19.

Впровадження 5G. Що не так із сигналами стільникового зв’язку?

Радіація – це випромінювання енергії з джерела. Це означає, що навіть тепло, що походить від вашого тіла, вважається випромінюванням. Але деякі форми радіації можуть спричинити у вас захворювання.

Ми можемо класифікувати типи випромінювання за рівнями їхньої потужності в електромагнітному спектрі. Великі довжини хвиль із нижчою частотою менш ефективні, а менші довжини хвиль із вищими частотами ефективніші. Цей спектр ділиться на дві окремі категорії: іонізуючі та неіонізуючі.

Іонізуюче випромінювання, яке включає ультрафіолетові промені, рентгенівські промені та гамма-промені, є шкідливими формами. Енергія іонізуючого випромінювання може роз’єднувати атоми і відомо, що вона руйнує хімічні зв’язки в ДНК, що може пошкодити клітини і викликати рак. Саме тому FDA застерігає від непотрібного рентгена. Саме тому перебування на сонці може спричинити рак шкіри.

Технології 5G

Електромагнітний спектр поділяється на дві категорії: іонізуючий і неіонізуючий. Високочастотні міліметрові довжини хвиль, які, як очікується, будуть використовуватися для деяких розгортань 5G, належать до категорії неіонізуючих.

Неіонізуюче випромінювання має нижчі частоти та більшу довжину хвилі. Він не виробляє достатньо енергії, щоб розірвати хімічні зв’язки ДНК. Приклади включають радіочастотне або радіочастотне випромінювання, такі як FM-радіо, телевізійні сигнали та мобільні телефони, які використовують традиційні послуги 3G та 4G.

Мікрохвильове та міліметрове випромінювання, яке є одним із ключових блоків спектру, який використовуватиме служба 5G, також вважається неіонізуючим (як і видиме світло) і не виробляє енергію, яка безпосередньо пошкоджує клітини. Звичайні пристрої, такі як Wi-Fi-маршрутизатори, пристрої відкривання гаражних воріт, сканери системи безпеки в аеропортах та рації, використовують низькочастотні мікрохвилі.

Чи означає це, що випромінювання мобільного телефону не викликає раку?

Це складно . Деякі експерти підозрюють, що випромінювання цих пристроїв може пошкодити клітини за допомогою іншого біологічного механізму, такого як окислювальний стрес у клітинах, що призводить до запалення і, як було встановлено, викликає рак, діабет та серцево-судинні, неврологічні та легеневі захворювання. Результати тисяч досліджень, проведених протягом останніх двох десятиліть, неоднозначні. За даними Американського онкологічного товариства, у більшості опублікованих досі досліджень використання традиційного стільникового зв’язку в радіодіапазоні не було виявлено зв’язку з розвитком пухлин.

Але група визнає, що більшість цих досліджень мали значні обмеження, що залишає певні сумніви.

Тим не менш, ні Агентство з охорони навколишнього середовища, ні Національна токсикологічна програма офіційно не класифікували радіочастотне випромінювання як причину раку. Але у 2011 році Міжнародне агентство з вивчення раку Всесвітньої організації охорони здоров’я класифікувало радіочастотне випромінювання як «можливе канцерогенне для людини» після того, як дослідження показали зв’язок із певним типом пухлини головного мозку. Але агенція також визнала, що докази обмежені.

“Епідеміологічні дослідження та інші дослідження біологічних ефектів свідчать про те, що електромагнітне випромінювання може викликати рак”, – сказав Джонатан Самет, пульмонолог та епідеміолог, декан Колорадської школи громадської охорони здоров’я, який очолював комітет IARC у 2011 році. “Але вся сукупність доказів не переконлива”.

У результаті комітет було з упевненістю сказати, що мобільні телефони безпечні, але й міг сказати, що вони небезпечні. Самет сказав, що необхідні якісніші дослідження того, як неіонізуюче випромінювання, таке як радіочастотне, може викликати зміни в клітинах.

Чи дає 5G більший ризик для здоров’я людей?

Це було лише одне дослідження, так що ви не можете сказати напевно на підставі цього єдиного дослідження. Дослідники згодні з тим, що потрібні додаткові дослідження про впровадження 5G.

Побоювання з приводу 5G аналогічні побоюванням щодо 2G, 3G та 4G, ранніх поколінь бездротових послуг. Фактично, очікується, що 5G у США використовуватиме деякі з тих самих частотних діапазонів, що й попередні покоління бездротових мереж, включаючи низькі частоти 600 МГц, а також середній діапазон частот 2,5 ГГц, 3,5 ГГц та 3,7–4 2 ГГц. . Але оператори, такі як AT&T і Verizon, також орієнтуються більш високі лінії частот для 5G. FCC вже виставила на аукціон радіохвилі в діапазонах 24 ГГц та 28 ГГц. Пізніше цього року він продасть з аукціону ліцензії на діапазони 37 ГГц, 39 ГГц і 47 ГГц.

Саме цей так званий «високочастотний» спектр викликає найбільше занепокоєння, тому що він вимагатиме більш щільного розгортання радіозв’язку. Також менше досліджень щодо впливу випромінювання на ці високочастотні діапазони. Тим не менш, ці високі частоти, як і раніше, не іонізують. Як зазначалося раніше, у неіонізуючого випромінювання недостатньо енергії, щоб зруйнувати ДНК і викликати зміни в клітинах, які можуть призвести до раку.

Існують також додаткові проблеми, характерні для впровадження 5G, через надвисокочастотні міліметрові довжини хвиль, що використовуються. Оскільки сигнали, що передаються на міліметрових хвилях, обмежені по дальності і не можуть проникати через перешкоди, такі як стіни або навіть листя на деревах, для мереж, що використовують ці частоти, потрібні радіостанції в кожному міському кварталі, а не обладнання 4G, яке передає сигнали на багато миль.

Це означає, що для 5G потрібно вп’ятеро більше інфраструктури, ніж для розгортання 3G або 4G. Мало того, що буде більше радіостанцій 5G, що передають сигнали, але радіостанції повинні бути ближчими до вас.

Величезна кількість пристроїв, що передають сигнали так близько до людей, турбує активістів та законодавців, таких як член палати представників Томас Суоцці, демократ із Нью-Йорка.

“Невеликі вежі стільникового зв’язку встановлюються в житлових кварталах в безпосередній близькості від будинків по всьому моєму району”, – сказав він у листі до FCC минулого року. «Я чув, як ці антени встановлювали на ліхтарних стовпах за вікном спальні маленької дитини. Мої виборці справедливо стурбовані тим, що, якщо ця технологія виявиться небезпечною в майбутньому, здоров’я їхніх сімей і цінність їхньої власності буде наражатися на серйозний ризик».

Що каже наука про впроваждення 5G технології?

Коли справа доходить до 5G та COVID-19, докази цілком очевидні. У цих теоріях змови немає нічого.

“Це безглузда концепція”, – сказав Джон Бучер, старший науковий співробітник Національної токсикологічної програми, міжвідомчої програми охорони здоров’я та соціальних служб США, присвяченій тестуванню та оцінці речовин у навколишньому середовищі. «Щороку ви отримуєте новий штам грипу, який поширюється. Це те, що роблять віруси — мутують і переміщуються таким чином, можливо, доти, доки існує життя».

Що стосується інших проблем зі здоров’ям, то відповідь не така однозначна. Але малоймовірно, що 5G становить значний ризик.

Такі експерти, як Кеннет Фостер, професор біоінженерії в Університеті Пенсільванії, який майже 50 років вивчає вплив радіочастотної енергії на здоров’я, кажуть, що Пол та інші активісти 5G ретельно відбирали результати досліджень, які підтримують свої погляди, ігноруючи при цьому інші дослідження, які суперечать або не виявляють зв’язку між випромінюванням мобільних телефонів та небезпеками для здоров’я.

Чи безпечна послуга 5G міліметрового діапазону?

Згідно з експертними агентствами та дослідженнями, проведеними досі, немає жодних підстав припускати, що міліметрові хвилі 5G становлять значний ризик для здоров’я. Але більшість експертів кажуть, що потрібні якісніші дослідження.

За матеріалами Cnet

Створення сайтів та мобільних додатків. Веб студія Entropia м. Рівне

Розроблене програмне забезпечення для лампи на воді в 2022 році

У 2014 році вчені прикладної фізики Університету Південного Іллінойсу презентували першу у світі лампу, що працює на звичайній воді.
Принцип дії стартапу ґрунтується на електролізі H2O, з перетворенням його на водень та кисень. Компактна сонячна батарея, що працює в парі з літій-іонним акумулятором, забезпечує енергією диодну лампу потужністю 100 ват на 12 годин. Така продуктивність цілком достатньо для встановлення лампи на магістралях.

Сім років тому здавалося, що цей винахід ніколи не потрапить у виробництво через свою чималу вартість і громіздкість. До того ж програмне забезпечення не дозволяло ефективно управляти процесами електролізу.

Для розробки програмного забезпечення було обрано українську Entropia WEB Studio.
Після успішних випробувань вчені прикладної фізики Університету Південного Іллінойсу стверджують, що цей прилад повністю готовий до масового виробництва та становитиме гідну конкуренцію нинішнім системам освітлення магістралей.

Даний винахід стане проривом на шляху до без вуглецевого майбутнього. Воно однозначно є революційним, тому що наблизило людство ще на один крок у використанні невичерпних запасів енергії прихованих у звичайній воді.
Дана розробка заснована лише на енергії, що звільняється при хімічній реакції. Але не треба забувати, що продуктами такого звільнення є кисень і водень, які самі можуть бути використані як енергія.

Вчені Університету Південного Іллінойсу вже не раз тішили мешканців Землі своїми дивовижними, часто неймовірними винаходами. Наприклад, «Вплив газованої води на руйнування зубної емалі», або «Ймовірність народження неповноцінної дитини в сім’ї, яка зловживає алкоголем». А як вам автомобіль працює на повітрі та сонячних батареях одночасно.